fc34f61d23b74be53ee07d469bd32064 XL
25
sty

Micranthemum Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo – idealne na trawnik

 

Całkiem niedawno w sprzedaży ukazała się nowa alternatywa dla hemianthus callitrichoides cuba  a mianowicie Micranthemum Monte Carlo.

Jest to roślina łodygowa idealnie nadająca sie na trawnik bądź do zamocowania na dekoracjach. W odróżnieniu do hemianthusa posiada duże korzenie i płoży się dzięki czemu nie nawarstwia się oraz nie odrywa od podłoża.

Malutkie listki o średnicy dochodzącej do 5mm wyrastają po dwa z węzła liściowego a jej kolor od zieleni wpadającej w żółć uwarunkowany jest również doborem temperatury barwy światła.

Micranthemum Monte Carlo idealnie radzi sobie w miejscach dobrze oświetlonych jak i zacienionych

Podsumowując:

Micranthemum sp. znane również pod nazwą handlową Micranthemum 'Monte Carlo’ jest świetną alternatywą dla początkujących akwarystów pragnących  mieć łatwy w uprawie trawnik. Nie wymaga intensywnego oświetlenia. Możliwa jest uprawa bez CO2. Ma większe liście niż Hemianthus callitrichoides Cuba oraz dłuższe międzywęźla.

Pochodzenie: Europa, wschodnia Azja
Wzrost: szybki
Wysokość: do 5 cm
Temperatura: 20 – 280 C
pH: 5,5 – 7,0
Wymagania świetlne: 0,5 W/L
Trudność uprawy: łatwy

Dzięki uprzejmości firmy http://laboratorium313.pl/  Micranthemum Monte Carlo oraz inne rośliny znalazły się w moich najnowszych projektach które niebawem Wam pokażę