Projektowanie i zakładanie wiwarium – terrarium

Profesjonalne projektowanie i zakładanie terrarium – wiwarium

 

Profesjonalne projektowanie i wykonanie w Twoim domu, firmie lub biurze terrarium to dodatkowa nasza umiejętność. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia że  nasze wiwaria zdobywają uznanie wśród wymagających hobbystów oraz współpracujących z nami projektantów, chcących zaproponować swoim klientom prawdziwy kontakt z naturą.

 

wiwarium las tropikalny

Akwarium dekoracyjne , to nie tylko pasja do aquascapingu, to również profesjonalnie wynonane wiwaria z lasem deszczowym w środku . Wykonujemy również zbiorniki pod wymiar i konkretne potrzeby klienta. Wiwaria zyskują coraz większe uznanie wśród współpracujących z nami projektantów, którzy chcą zaproponować swoim klientom prawdziwy kontakt z naturą.

zakladanie dekoracyjne terrarium wiwarium paludarium

Każde nasze terrarium czy wiwarium to przede wszystkim żywa roślinność, wyeksponowana i mogąca doskonale rozwijać się dzięki odpowiedniemu oświetleniu i urządzeniom wspierającym takim jak automatyczne systemy zraszacznia czy fogger wytwarzający mgłę .Dzięki temu wiwarium staje się doskonałym mini ekosystemem, wymagającym minimum zaangażowania w pielęgnację i cieszącym oko każdego dnia.

wiwarium tropikalne terrarium 3

Bogate życie roślinne wprowadza do pomieszczenia odrobinę egzotyki. Wiwaria roślinne i zielone ściany stanowią jedną z najpiękniejszych ozdób wnętrz na jakie można się zdecydować. Wpływają odprężająco na osoby przebywające w pomieszczeniu, a dodatkowo oczyszczają i nawilżają powietrze w sposób całkowicie naturalny mając dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Wszystkie projekty  dobieramy do wystroju wnętrz klientów oraz ich wymagań. Szeroka gama materiałów wykończeniowych od profesjonalnych szafek po oświetlenie,  pozwola dobrać design zbiornika do każdego pomieszczenia.

wiwarium terrarium tropikalne

Ogromna różnorodność roślinności jest kolejnym aspektem mającym wpływ na wygląd naszego mieszkania czy biura

Na wykonanie wiwarium składa się kilka etapów :

       1.Projekt akwarium

Podstawą każdego projektu jest określenie potrzeb klienta. Dzięki spotkaniu w miejscu gdzie stanie wiwarium, proponuję różne rozwiązania techniczne . Klient na podstawie zdjęć wytycza wizualnie swoje oczekiwania związane z aranżacją wiwarium. Po spotkaniu przygotowuję kilka alternatywnych ofert cenowych

 

terrarium las deszczowy

 

       2.Przygotowanie do projektu

To etap w którym przede wszystkim kompletujemy wszystkie elementy zestawu takie jak terrarium, szafka lub stelaż, oświetlenie , automatyczny system zraszania i odpowiadający za wytwarzanie mgły fogger  , oraz dekoracje niezbędne do stworzenia aranżacji. Kolejnym działaniem jest przygotowanie korzeni i wstępne ich ułożenie , które tworzyć ma  hardscape całego projektu . Tydzień przed ustalonym terminem sprowadzamy rośliny z najlepszych hodowli na świecie.

terrarium dwustronne w scianie zakladanie        3. Zakładanie wiwarium

To finalny etap w całym przedsięwzięciu . Po ustaleniu dogodnego terminy dla klienta dostarczamy na miejsce wszystkie komponenty niezbędne do założenia wiwarium. Przy większych terrariach prace rozkładane są na dwa dni. W pierwszym skupiamy się na montażu szafki bądź stelażu , wypoziomowaniu terrarium, montażu oświetlenia i wykonaniu ewentualnych prac hydraulicznych . Kolejny etap to montaż automatycznego systemy zraszania i w razie potrzeby foggera. W drugim dniu układamy aranżację hardscape , obsadzamy wiwarium roślinami .

        4. Serwis

Każde wiwarium wymaga stałej opieki . Naszym klientom oferujemy kompleksową usługę serwisu polegająca na:

  • przycinaniu i nawożeniu roślin
  • czyszczenie szyb
  • kontrola urządzeń technicznych
  • konserwacji sprzętu

Nasze realizacje jak również rozwiązanie które stosujemy , można zobaczyć w naszej Galerii lub an portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram