Akwarium roślinne w stylu Mizube

Akwarium roślinne w stylu Mizube

Styl Mizube to można powiedzieć pewna odmiana stylu Ryuboku, gdzie również dominują korzenie.
Jednak w stylu Mizube przestrzeń która jest zamknięta w szkle przedostaje się na zewnątrz zbiornika, można powiedzieć ze wchodzi do otaczającego nas świata bardziej realnie i namacalnie.
Gdy stoimy nad akwarium urządzonym w stylu Mizube mamy wrażenie ze jest to w pewnym sensie połączenie ogrodnictwa z akwarystyka, w szkle zaskakuje nas piękno podwodnej fauny i flory a tuż nad nim rysują się finezyjne kształty wystających korzeni oplecionych nie rzadko w roślinność.

 

projektowanie zakładanie akwarium dekoracyjne pl

Przy urządzaniu Mizube główny nacisk kładziemy na dobór drzewa, im bardziej pokręcone korzenie o różnych rozłogach tym lepiej, aranżacje planujemy tak żeby nasz główny materiał dekoracyjny wystawał po za zbiornik, tu można zaobserwować różne pomysły od nie wielkich korzeni do dosyć sporych wystających znacznie nad zbiornik w tym przypadku można odczuć wrażenie ze szkło tworzy swoista doniczkę dla całej kompozycji.
Dno nie ma określonego koloru pasują tu zarówno ciemne jak i jasne kolory, przy czym miedzy korzeniami możemy tworzyć ścieżki do których bardziej pasuje drobny piasek kwarcowy.

akwarium mizube azoo 5
Roślinność Mizube zazwyczaj nie odbiega od tej którą najczęściej możemy spotkać w stylu Ryuboku, najbardziej nadają się :

Anubias barteri v. nana Cryptocoryne beckettii, Cryptocoryne wendtii brown-green,Cryptocoryne balansae, Cryptocoryne spiralis, Cryptocoryne undulata, Cryptocoryne wendtii – Mi Oya, Echinodorus tenellus, Echinodorus angustifolius, Eleocharis vivipara, Glossostigma elatinoides, Hemianthus micranthemoides, Ludwigia arcuata, Lilaeopsis novae – zelandiae, Microsorum pteropus, Microsorum narrow, Microsorium pteropus narrow leaf, Microsorum pteropus Windelov, Taxiphyllum barbieri, Vallisneria nana, Vesicularia dubyana, Vallisneria nana.
Z roślin które sadzone są w tafli wody oprócz mchów możemy obsadzić roślinami pnącymi.

 NAPISZ KOMENTARZ