CHIHIROS Doctor Plants akwarium dekoracyjne zakładanie akwarium glony w akwarium
05
paź

CHIHIROS Doctor Plants

CHIHIROS Doctor Plants

Całkiem niedawno otrzymałem do testów znane  już urządzenie a mianowicie jonizator dla akwariów roślinnych CHIHIROS Doctor Plants Super

W kilu słowach od dystrybutora:

CHIHIROS Doktor to seria urządzeń jonizujących będących efektem długoletnich badań i setek eksperymentów. To rewolucyjne produkty, które hamują wzrost glonów w zbiorniku, stymulują rozwój roślin wodnych, niszczą czynniki chorobotwórcze i zapewniają rybom i krewetkom należytą ochronę i zdrowie. W ofercie posiadamy także wymienne reaktory. Więcej na www.chihiros.pl

W komplecie oryginalnie zapakowany jonizator, reaktor, kable.

 

Tak wygląda jonizator w jednym z moich akwariów

CHIHIROS Doctor Plants zakładanie akwarium zakładanie akwariów jonizator glony w akwarium

CHIHIROS DOCTOR PLANTS SUPER
Jonizator dla akwaiów roślinnych 250-600l
(zapobiega powstawaniu glonów i stymuluje rozwój roślin)

Zahamowanie rozwoju alg oraz stymulacja wzrostu roślin wodnych
CHIHIROS Doctor zapobiega rozwojowi fitoplanktonu (zielonej wody), uwalnia drobną mgiełkę zjonizowanego powietrza, które szybko rozprzestrzenia się w akwarium, niszcząc w ten sposób zarodniki glonów. Wysoka skuteczność działania – zmniejsza ilość glonów w zbiorniku nawet o 95%.

Właściwości suplementacyjne
Jonizator stymuluje wzrost roślin oraz pobudza ich metabolizm, przyspiesza syntezę enzymów oraz wzmacnia absorpcję witamin, minerałów i mikroelementów obecnych w wodzie, dzięki czemu rośliny rosną szybciej i zdrowiej.

Zwiększenie aktywności metabolicznej
Duże ilości zjonizowanych pęcherzyków powietrza niszczą zarodniki glonów, a jednocześnie uwalniają tlen niezbędny do życia dla bakterii aerobowych i pozostałych organizmów. Stosowanie jonizatora prowadzi do zwiększenia odporności oraz aktywności metabolicznej zwierząt w akwarium, dzięki czemu pobudzony zostaje proces wytwarzania hemocyjaniny odpowiedzialnej za transport tlenu w organizmie. Wreszcie, regularne stosowanie jonizatora przyczynia się do stworzenia stabilnego środowiska do życia oraz szybszego oczyszczenia wody w zbiorniku.

Inteligentny algorytm zarządzania
Dzięki inteligentnemu algorytmowi zarządzania urządzeniem, możliwa jest łatwa kontrola nad intensywnością jonizacji oraz cyklem działania jonizatora – faza początkowa, środkowa i końcowa. Optymalnie dobrane algorytmy kontrolne urządzenia pozwalają w łatwy sposób kierować procesem sterylizacji.

Jonizator/sterylizator CHIHIROS DOCTOR SUPER – działanie specjalne: hamuje rozwój glonów w akwarium.

Dla przykładu filmik pokazujący dzialanie jonizatora w jednym  z moich akwariów

Kilka takich jonizatorów już zostało wykorzystane przeze mnie do akwariów naturalnych u moich klientów

Tego typu urządzenia powinno się zakładać do nowych akwariów bądź akwariów w których nie ma lub są małe ilości glonów . To nie jest złoty środek na zaglonione akwarium . Jonizatory zapobiegają i to znacząco powstawanie glonów a nie je zabijają .

Podsumowując CHIHIROS DOCTOR  Plants przede wszystkim zapobiegają powstawaniu glonów oraz stymulują rozwój roślin

Szczerze polecam