aqa1a2
27
lis

Azoo FLEXI M

AZOO FLEXI-M

To seria nowoczesnego oświetlenia T5 zaprojektowana całkowicie od podstaw dla uzyskania najlepszych wyników energooszczędności i mocy światła, przy zachowaniu najwyższych walorów estetycznych. Dzięki temu oświetlenie FLEXI-M jest idealne do akwarium roślinnego, słodkowodnego i morskiego. FLEXI-M wybija się bardzo wysoko ponad dzisiejszy standard oferując najbardziej zaawansowane rozwiązania zainstalowane w jednej belce, nie spotykane w tym segmencie cenowym. FLEXI-M to niedościgniony stosunek jakości do ceny.   WŁAŚCIWOŚCI Eleganckie, jasne malowanie lakierem fortepianowym. 3 warstwy lakieru bezbarwnego doskonale chronią aluminium przed erozją. Wbudowany silny wentylator i specjalny kształt oświetlenia zaprojektowany z myślą o szybkim chłodzeniu znacznie wydłużają życie wszystkich elementów FLEXI-M. Najwyższej jakości niemiecki odbłyśnik M-SHAPE dostarcza +250% światła generując potężny strumień świetlny tylko przy dwóch świetlówkach. Efektywny statecznik zaprojektowany dla tego oświetlenia FLEXI-M FZ-1 wzmacnia strumień światła o 10% i oszczędza 30% energii. Niemieckie przyłącze świetlówek: wygodne, bezpieczne, gwarantuje wodoodporność. Strumień świetlny FLEXI-M przewyższa ponad dwukrotnie oświetlenie dwu świetlówkowe z płaskim odbłyśnikiem, a także oświetlenie czerto świetlówkowe z płaskim odbłyśnikiem.

 

 

FlexiMWlasciwosci1 FlexiMWlasciwosci3

FlexiMWlasciwosci4

PORÓWNANIE

Poniżej przedstawiamy proste i szybkie porównanie odbłyśnika FLEXI-M M-SHAPE do zwykłego odbłyśnika a także porównanie oświetlenia FLEXI-M do zwykłych belek dwu i cztero świetlówkowych.

Porownanie1

Porownanie2

 

Porownanie3

AZOO FLEXI-M OFERUJE WIELOETAPOWĄ ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ Bardzo wysoki strumień świetlny przy dwóch świetlówkach zmniejsza zużycie energii i kosztu prądu w stosunku do belek 3-4 świetlówkowych. 2 stopniowe chłodzenie belki wydłuża żywotność świetlówek i statecznika. Statecznik FZ-1 dodatkowo wzmacnia strumień świetlny i zmniejsza pobór energii.

[youtube id=”bYzk5OzMG_w” width=”100%” height=”450″]

Kilka słów ode mnie

Od dłuższego czasu dzięki uprzejmości firmy Azoo Polska jestem w posiadaniu takiej belki 2x24w. Pierwszy test jaki przeprowadziłem to wydajność lampy względem belki 4×24 .

O dziwo belka zgodnie z zapewnieniami producenta dawała zdecydowanie więcej światła niż 4×24. Po dokładniej analizie reklamowany odbłyśnik naprawdę czyni „cuda”. Wydajność lampy Azoo Flexi M jest nieporównywalna z innymi.

Ogromnym plusem dla mnie jest chłodzenie całego systemy zasilania dzięki temu oszczędzamy na wymianie świetlówek,prądzie.

Design… no cóż jedni powidzą brzydka.. ja  śmiało mogę stwierdzić że w rzeczywistości jej kanciaty wygląd jest aż piękny.

Lakier..wytłoczenia całość nadaje jej naprawdę nowoczesny i elegancki wygląd.

Jednym minusem jest brak montażu linek, choć i na to znalazłem sposób i wsparłem się systemem linek firmy Arcadia .

Wdzięki wytłoczeniom na obudowie montaż linek był dość prosty a w żaden sposób nie wpłynęło to na funkcjonowanie belki .

A tak wygląda belka Azoo Flexi M nad jednym z moich zbiorników

azoo flexi m

Mam nadzieję że i wam przypadnie do gustu bo cena jest bardzo atrakcyjna jak za tak wyśmienity produkt

źródło :azoo.pl