Aquael Glossy White Safe System akwarium dekoracyjne
05
lip

Aquael GLOSSY WHITE – Safe Aquarium

Aquael GLOSSY WHITE

Podczas tegorocznych targów Interzoo w Norymberdze miała miejsce wyjątkowa demonstracja. Janusz Jankiewicz, właściciel firmy AQUAEL, na oczach licznie zgromadzonych gości na firmowym stoisku uderzył kilkukrotnie młotkiem w ściankę wypełnionego wodą zbiornika. Ścianka pękła, ale woda pozostała w akwarium! W tak spektakularny sposób dokonano prezentacji innowacyjnego systemu SAFE AQUARIUM. Dzięki niemu już wkrótce jeden z największych koszmarów akwarystów, jakim jest możliwość zalania przez pęknięty zbiornik mieszkania (oraz sąsiadów poniżej), odejdzie do historii! Jak to możliwe?

System SAFE AQUARIUM polega na zastosowaniu do produkcji zbiornika podwójnych szklanych ścianek, między którymi znajduje się warstwa specjalnie wzmocnionej, odpornej na uderzenia folii. W rezultacie, nawet w razie pęknięcia obu szyb woda przez bardzo długi czas pozostaje w zbiorniku i nie wydostaje się na zewnątrz. Tym samym, nawet w razie rozległego pęknięcia akwarium, jego opiekun ma dostatecznie dużo czasu na bezpieczne usunięcie z niego mieszkańców oraz wypompowanie wody.
System SAFE AQUARIUM po raz pierwszy zostanie zastosowany w nowej linii zbiorników GLOSSY WHITE, których szyby będą wykonane ze szkła o podwyższonej przejrzystości. Ich rynkowa premiera planowana jest wkrótce!