VIV PURE 120x50x50

Akwarium VIV PURE 120x50x50 to kolejne akwarium oparte na szkle 120x50x50 któe chciałbym zaprezentować.  Szkło zostało ustawione na aluminiowym stelażu , który w przyszłości zostanie zabudowany . Dla naszego klienta ważną kwestią było nadania całemu projektowi lekkości a zarazem zwiększeniu optycznie akwarium viv pure 120x50x50 . Decyzja zapadła na styl Mizube czyli wystające z wody korzenie .

Idealnie dobrane drewno jak również pozostałe dekoracje takie jak kamienie, są w stanie bez problemu zapewnić nam oczekiwany efekt. Do oświetlenia akwarium została użyta lampa Hyperspot w rozmiarze L , sterowana dzięki kontrolerowi tej samej marki.

Filtracja jest podstawą każdego akwarium , w tym wypadku użyty został Niemieckiej produkcji filtr Oase 650 Thermo z wbudowanym ogrzewaniem . Standardowo już w naszych akwariach został zamontowany kompletny system dwutlenku węgla Co2 . W skład takiego zestawu wchodzi butla Co2 wraz z profesjonalnym reduktorem iglicowym Rotala oraz komputerem sterującym Macro PH. Do prawidłowego rozpuszczania gazu użyliśmy dyfuzora marki Twinstar .

Podłoże w tym akwarium to sprawdzony przez nas system oparty na produktach Aquaforest przykryty podłożek Darksoil. Za kondycję wody oraz roślin w tym zbiorniku, również  będą odpowiadać produkty Aquaforest .

Wszystkie użyte produkty można zlaleźć w naszym sklepie : AQUASCAPERS

Trochę danych technicznych tego projektu :
Wymiary: 120x50x50
Pojemność: 300L
Akwarium VIV Pure 120x50x50 grubości szyby 12mm
Oświetlenie : Skylight Hyperspot L + kontroler Aqct-2
Technika Co2 : butla co2 5L, Reduktor Co2 BLUE Aquario z elektrozaworem, Drop Checker, dyfuzor Twinstar L , komputer sterujący Macro Aqua PH
Filtracja: Oase BioMaster Thermo 600 , szklany skimmer + wylot,
Media filtracyjne : AF CarbonAF ZeolithLife Bio Media, AF ANTI POSPHATE
Podłoże : Aquaforest AF Natural Substrate, AF Black Lava soil, Ichiban Darksoil
Nawożenie oraz  stabilizacja jakości wody oparta na produktach marki Aquaforest :
automatyczny dozownik nawozów
Bakterie Aquaforest Life Essence
Rośliny z Holenderskiej plantacji Aquaflora :
 • Micranthemum monte carlo
 • Hemianthus callitrichoides ‘Cuba’
 • Eleocharis parvula
 • Hygrophila pinnatifida
 • Rotala rotundifolia ‘Orange Juice’
 • Ludwigia mini super red
 • Alternanthera Reineckii Mini
 • Microsorium trident
 • Microsorum narrow thin leaf
 • Anubias Paxing
 • Anubias nana mini
 • Anubias nana pinto
 • Bucephalandra 'Deep Purple’
 • Rotala species 'Green’
 • Rotala rotundifolia

Pierwszy krok to ustawienie i wypoziomowanie aluminiowego stelaża. Po tych czynnościach ustawiliśmy akwarium viv pure 120x50x50 . Następnym ważnym krokiem jest odpowiednie wymierzenie oraz nawiercenie otworów pod naszą lampę oświetleniową Hyperspot , tak by była idealnie rozmieszczona nad naszym akwarium.

viv

Przyszedł czas na usypanie podłoża oraz wstępne układanie korzeni. W tym akwarium użyłem korzeni Red Moor Wood.

akwarium dekoracyjne

Tak jak wspominałem aranżacja akwarium ma wystawać z wody czyli być w stylu Mizubu. Możecie przeczytać więcej o tym stulu : tutaj 

Naważniejsze pierwsze ułożenie dekoracji już za nami, teraz możemy zabrać się za wykończenie detalami aranżacji tak by nadać jej finalny już wygląd.

Tak prezentuje się aranżacja na sucho czyli hardscape .

szkło viv pure

Następnym krokiem , jest zamontowanie filtra Oase Biomaster Thermo 600 i zupełnienie go wkładami od Aquaforest. Dalszą czynnością jaką wykonaliśmy jest montaż systemu dwutlenku węgla opartego na butli 5l , profesjonalnym reduktorze iglicowym , dyfuzorze Twinstar oraz komputerze sterującym dopływ Co2 i wartość PH wody. Ostatni etap montażu techniki to zainstalowanie automatycznego dozownika nawozów oraz podłączenie do niego wszystkich nawozów od Aquaforest.

akwarium

Akwarium VIV Pure 120x50x50 zostało ustawione na aluminiowym stelażu, aranżacja skończona a technika podpięta. Kolej na sadzenie roślin wolnych od  glonów. Za najwyższą jakość roślin dba w naszych zbiornikach firma Aquaflora

rośliny plants Aquaflora

Rośliny zostały posadzone , mogliśmy więc zalać akwarium wodą. Przed startem filtr został zaszczepiony bakteriami Aquaforest Life Essence. Dodatkowa dawka została wlana do akwarium. Tak prezentowało się akwarium w pierwszym dniu swojego istnienia.

akwarium dekoracyjne 120x50x50

Minoł niespełna miesiac od powstawnia tego akwarium. Cykl azotowy już poszedł w niepamięć . Rośliny przeinaczają się  z wersji emersyjnej w podwodną. Akwarium wygląda z dnia na dzień coraz lepiej .

zakładanie akwarium dekoracyjnego

Akwarium właśnie skończyło 2 miesiące. Różnica jak widać w wyglądzie jest znacząca. Już niebawem nabierze ono jeszcze więcej kolorów.

zakładanie akwarium Paweł Mielniczek

Szkończył się proces ukorzeniamia i ewidentnie pojawiły się braki w nawożeniu. Systematyczny serwis to podstawa, dzięki czemy szybko jesteśmy w stanie zareagować. Dodatkowo do zbiornika zostaje dodawany Red Boost od Aquaforest. Rośliny czerwone i pomarańczowe nabierają odpowiedniego koloru.

akwarium viv

Akwarium VIV Pure 120x50x50 – to finalne zdjęcie tego projektu. Nasz klient jest bardzo zadowolony, mam nadzieję że i Wam przypadnie do gustu 🙂

akwarium dekoracyjne