Akwarium VIV Pure 90x50x50

Akwarium VIV Pure wykonane w stylu Mizube to projekt który miałem przyjemność zakładać podczas pokazu Live na Facebook .  To pokazowy zbiornik którego celem było przedstawienie technik aquascapingu, rozmowa o urządzeniach czy też doborze roślin . Sama aranżacja wykonana została w stylu Mizuba.  Głównymi dekoracjami są korzenie i kamienie. Wystające dekoracje dają nam więcej możliwości w przypadku aranżacji . Przy zastosowaniu roślin, które mogą przerastać i wyrastać ponad lustro wody daje nam to spektakularny efekt wizualny i idealne wręcz akwarium dekoracyjne.

Mizube stosujemy w akwariach otwartych , najlepiej z zastosowaniem podwieszanego oświetlenia .
Gdy stoimy nad akwarium urządzonym w stylu Mizube mamy wrażenie ze jest to w pewnym sensie połączenie ogrodnictwa z akwarystyka. W szkle zaskakuje nas piękno podwodnej fauny i flory a tuż nad nim rysują się finezyjne kształty wystających korzeni oplecionych nie rzadko w roślinność. Tu trochę więcej o Iwagumi –  https://akwarium-dekoracyjne.pl/encyklopedia/mizube/

Samo akwarium bazuje na szkle Optiwhite 90x50x45 grubości szyby 10mm. Do aranżacji wykorzystałem kamienie Frodo Stone w ilości około 60 kg. Za podłoże posłużył sprawdzony Ichiban Darksoil. Ciekawostką jest wykorzostanie oświetlenia profesjonalnej firmy Life Aqua . Jako oficjalny ambasador marki mam przyjemność i możliwość testowania produktów nie dostępnych w sprzedaży. Dzięki temu w tym zbiorniku została użyta najwyższej jakości lampa Master PRO Life Aqua. Wysoka jakość wykonania i fantastyczne barwy pozwoliły idealnie wyciągnąć piękno posadzonych roślin w tym akwarium.

Dodatkowym bardzo ciekawy produktem który został użyty jest podświetlane tło firmy The Lightground . Tła fantastycznie doświetlają nasze akwarium nadając jeszcze większej głębi. Możecie zakupić je w naszym sklepie :

https://aquascapers.pl

Dane techniczne :

Wymiary: 90x50x50
Pojemność: 225L
Akwarium VIV 90x50x50 grubości szyby 10mm
Oświetlenie : Life Aqua Master Pro
Technika Co2 : butla co2Reduktor Co2 BLUE Aquario z elektrozaworem, Drop Checker, dyfuzor Twinstar L
Filtracja: Aquael Ultramax 2000 , Grzałka przepływowa Hydor 300W ,skimmer ,
Media filtracyjne : AF CarbonAF ZeolithLife Bio Media, AF ANTI POSPHATE
Podłoże : Aquaforest AF Natural Substrate, AF Black Lava soil, Ichiban Darksoil

Nawożenie oparte na produktach firmy Aquaforest :

automatyczny dozownik nawozów
Bakterie Aquaforest Life Essence

Roślinny firmy Aquaflora:

 • Micranthemum monte carlo
 • Hemianthus callitrichoides ‘Cuba’
 • Eleocharis parvula
 • Hygrophila pinnatifida
 • Rotala rotundifolia ‘Orange Juice’
 • Ludwigia mini super red
 • Alternanthera Reineckii Mini
 • Microsorium trident
 • Microsorum narrow thin leaf
 • Microsorium mini
 • Anubias Paxing
 • Anubias nana mini
 • Anubias nana pinto
 • Anubias nana coin
 • Bucephalandra 'Deep Purple’
 • Rotala species 'Green’
 • Rotala species 'Yao Yai’
 • Christmas moss

Za kompleksowe nawożenie w zbiorniku odpowiadają produkty firmy Aquaforest .Za system korzenny oraz nawożenie poprzez korzenie odpowiada kilkuwarstwowe podłoże mojego autorstwa . Opiera się ono o Aquaforest Black Lava Soil, Aquaforest Natural Substrate, Aquaforest Carbo oraz podłoże docelowe typu Soil w tym wypadku Ichiban Darksoil.

Ostatni etap do doszlifowanie detali oraz nadanie aranżacji odpowiedniego charakteru . Oto efekt finalny aranżacji na sucho czyli nasz Hardscape .

akwarium viv pure

Szkielet aranżacji mamy gotowy więc można zabrać się za sadzenie roślin. Rośliny które używamy do naszych projektów pochodzą z najlepszej na świecie hodowli roślin z Holandii od firmy Aquaflora. To wysokiej jakości, czyste i wolne od glonów, ślimaków rośliny z uprawy emersyjnej oraz in vitro.

Rosliny zostały posadzone , a akwarium zalane wodą oraz zaszczepione bakteriami Aquaforest Life Essence. Tak prezentuje się w swoim pierwszym dniu po zalaniu.

akwarium dekoracyjne viv

Niespełna 2 tygodnie od zalania :

akwarium dekoracyjne aquaforest

Po każdej podmianie wody stosujemy bakterie Aquaforest Life Essence oraz uzdatniacz wody Aquaforest Water Conditioner. Dzięki taki zabiegom nasze akwarium jest bardzo stabilne biologicznie a zarazem nie narażamy naszych ryb czy krewetek na stres po podmianie wody

akwarium dekoracyjne 1

Z dnia na dzień akwarium wygląda coraz lepiej. Systematyczne podmiany i prawidłowe nawożenie oparte na produktach Aquaforest jest gwarancją wzrostu i dobrej kondycji roślin.

lightground background aquarium

Akwarium po 3 miesiącach funkcjonowania.

1a 1

Wzorowa kondycja akwarium obfituje w takie widoki. Tak prezentuje się wystająca nad taflę wody Hygrophila pinnatifida

Hygrophila pinnatifida

Akwarium w swojej całej okazałości.

3a

 

Filmik ukazujący prace serwisowe tego zbiornika: