Akwarium dekoracyjne 100x50x50

Akwarium dekoracyjne 100x50x50 to projekt akwarium mający na celu upiększnie holu domu naszego klienta. Zbiornik stać na wprost wejścia, tak by każda wchodząca osoba mogła go podziwiać. Fizycznie monża go oglądać z 3 stron co dodatkowo zwiększa walory jako akwarium dekoracyjne .

Aranżacja akwarium miała bazować na majestatycznie wystających korzeniach ponad lustro wody. Oświetlenie to podwieszona do sufitu  wysokiej jakości lampa Skylight Hyperspot M . Takie ułożenie korzeni oraz podwieszona nad akwarium lampa zwiększa nam optycznie ten wielki zbiornik VIV Pure 100x50x50 .

Szkło zostało ustawione na lekkim, bezpiecznym i mega trwałym stelażu aluminiowym wykończonym płytą lakierowaną w kolorze bieli. Całość idealnie komponuje się z mablami i klimatem pomieszczenia w którym stoi zestaw.

Za filtrację w tym  akwarium  odpowiada filtr zewnętrzny kubełkowy Aquael Ultramax 2000 z wbudowanym prefiltrem . Ogrzewanie to grzałka przepływowa Aquael Flow Heater 300W .  Za stabilność parametru PH wody oraz kondycję roślin dba kompletny system dwutlenku węgla Co2 .  Do prawidłowego rozpuszczania gazu użyliśmy dyfuzora marki Twinstar .

Podłoże w tym akwarium to sprawdzony przez nas system oparty na produktach Aquaforest przykryty podłożek Darksoil. Za kondycję wody oraz roślin w tym zbiorniku, również  będą odpowiadać produkty Aquaforest .

Wszystkie użyte produkty można zlaleźć w naszym sklepie : AQUASCAPERS

Akwarium dekoracyjne 100x50x50  DANE TECHNICZNE :

Wymiary: 100x50x50
Pojemność: 250L
Akwarium VIV Pure 100x50x50  grubości szyby 10mm
Oświetlenie : Skylight Hyperspot M + kontroler Aqct-2
Technika Co2 : butla co2 5L, Reduktor Co2 BLUE Aquario z elektrozaworem, Drop Checker, dyfuzor Twinstar L , komputer sterujący Macro Aqua PH
FiltracjaAquael Ultramax 2000 , szklany skimmer + wylot,
Media filtracyjne : AF CarbonAF ZeolithLife Bio Media, AF ANTI POSPHATE
Podłoże : Aquaforest AF Natural Substrate, AF Black Lava soil, Ichiban Darksoil
Nawożenie oraz  stabilizacja jakości wody oparta na produktach marki Aquaforest :
automatyczny dozownik nawozów
Bakterie Aquaforest Life Essence
Rośliny z Holenderskiej plantacji Aquaflora :
 • Micranthemum monte carlo
 • Hemianthus callitrichoides ‘Cuba’
 • Eleocharis parvula
 • Hygrophila pinnatifida
 • Rotala rotundifolia ‘Orange Juice’
 • Ludwigia mini super red
 • Alternanthera Reineckii Mini
 • Microsorium trident
 • Microsorum narrow thin leaf
 • Anubias Paxing
 • Anubias nana mini
 • Rotala species 'Green’
 • Rotala rotundifolia

Pierwszą czynnością było ustawienie stelaża tak by sąsiadująca z akwarium szafa przesówna w korytarzu swobodnie się otwierała, a domownicy mogli mieć do niej swobodny dostęp . Po tym zabiegu mogliśmy zabrać się za odmierzenie i wywiercenie otworów tak by można było podwiesić lampę oświetleniową Skylight Hyperspot .

akwarium dekoracyjne

Akwarium powędrowało na stelaż. Teraz mogłem zabrać się za wstępne ułożenie aranżacji. Główne dekoracje to korzenie Red Moor Wood oraz kamienie Seiryu Stone .

akwarium viv

Jak widać po wstępnym ułożeniu , można zabrać się za stabilizację konstrukcji opartej na korzeniach i wykończenie całości kamieniami, tak by całość wyglądała jak najbardziej naturalnie. Na sam koniec uzupełnieniem aranżacji będzie plaża z piasku .

Aranżacja jest gotowa, można zabrać się za sadzenie roślin. Przed tą czynnościa musimy wpierw zrosić akwarium ,tak by łatwiej było sadzić rośliny w podłożu .

aquascaping Paweł Mielniczek

Podłoże zostało zroszone, czas na rośliny. W pierwszej kolejności sadzimy rośliny pierwszego planu czyli tzw”trawnikowe ” . Następnie rośliny 2 planu, czyli te które znajdą się przed naszymi korzeniami. Kolejna nazwijmy to warstwa to rośliny które przyczepiamy bądź kleimy do korzeni. Ostatni plan to rośliny najwyższe znajdujące się za naszymi korzeniami.  Użytwe przez nas rośliny pochodzą z najlepszych plantacji na świecie takich jak Holenderska Aquaflora bądź Polska firma zajmująca się roślinami w żelu invitro a dokładnie Laboratorium 313.

Za kondycję w tym zbiorniku będzie dbała kompletna linia nawożenia, oraz preparatów odpowiadających za jakość wody firmy Aquaforest

Rośliny posadzone, akwarium można już zalać. Kolejną ważną czynnością jest zaaplikowanie bakterii w tym wypadku Aquaforest Life Essence .

zakładanie akwarium

Ostatnią częścią finalizacji realizacji jest montaż wszystkich niezbędnych urządzeń takich jak system dwutlenku węgla Co2 z dyfuzorem akrylowym Twinstar , komputera sterującego PH i Co2 , grzałki przepływowej Aquael Flow Heater  , filtra o dużej mocy Ultramax 2000 oraz automatycznego dozownika nawozów Doser 3.4 . Na sam koniec montaż sterownika oświetlenia AQCT-2  .

Wszystkie urządzenia zostały skalibrowane , oraz ustawione względem odpowiednich dawek czy też mocy i długości działania w przypadku lampy oświetleniowej.

Wszystkie produkty które są stosowane, wcześniej są przez nas testowane . Dzięki temu wiemy że dobrane urządzenia spełnią swoją rolę w każdym przez nas zaprojektowanym akwarium.

Każdy użyty przez nas produkt można zakupić w sklepie Aquascapers

Tak wygląda akwarium dekoracyjne 100x50x50 zaraz po uruchomieniu .

akwarium viv

Minoł miesiac odkąd akwarium dekoracyjne 100x50x50 zostało zalane i uruchomione. Tak prezentuje się zbiornik na dzień dzisiejszy

aquascaping zakładanie akwarium