02
lut

ultraclear

Ultraclear

ultraclear

Ultraclear to krystalicznie przejrzyste szkło . W specjalnym procesie produkcji szkła VIV obniżono zawartość żelaza . Pozbyto się zielonkawego zabarwienia charakterystycznego dla zwykłego szkła, widocznego szczególnie przy grubych taflach . Szkło VIV jest praktycznie bezbarwne, dzięki czemu lepiej przepuszcza światło . Widok za szybą nie jest przekłamany  a naturalne barwy roślin, ryb, rafy koralowej i dekoracji są zachowane.

ultraclear viv 1

Ultraclear czyli ultra transparentne szkło VIV znakomicie podnosi widoczność wnętrza akwarium prezentując jego piękno z większą przejrzystością. Jest to cecha niezwykle pożądana zwłaszcza przy fotografowaniu zbiornika.

ultraclear viv 2

ultraclear viv 4

Ultra transparentne akwaria VIV klejone są z dbałością o szczegóły . Sylikon jest zbierany całkowicie, dzięki czemu na łączeniach szyb nie pozostaje sylikonowa fuga.

ultraclear viv 3

Widoczne krawędzie akwarium szlifowane są trapezowo dając atrakcyjne wykończone. Szyby są równej wysokości i nie ma w akwariach przesunięć szyb względem siebie na narożnikach, co jest mocnym punktem zbiorników VIV.

ultraclear viv

 

Wysoki stosunek jakości do ceny

Akwaria VIV oferują wysoki stosunek jakości do ceny. Wykonane są według powtarzalnych standardów, klejone równo, z silikonem zebranym do zera, tzw. bezfugowo. Największym atutem zbiorników VIV jest precyzyjne spasowanie szyb do kąta prostego i równa ich wysokość, a także powtarzalność produkcyjna. Notorycznym problemem akwariów z szyb odżelazionych jak Pilkington Optiwhite i podobnych na naszym rynku, które z założenia mają się prezentować lepiej niż standardowe akwarium z szyby float jest to, że patrząc z góry na akwarium, szyby często są przesunięte względem siebie, lub jedna z szyb jest wyższa bądź niższa od drugiej, co wynika z trudnego procesu technologicznego cięcia szkła i ich klejenia. Marka VIV w tym aspekcie jest liderem, posiada technologię, dzięki której wysokość wszystkich czterech szyb w akwariach jest niemal identyczna, a kąt prosty zachowany w każdym zbiorniku, co pokazaliśmy w filmie. Ponadto akwaria z szyby Optiwhite i podobne to nie tylko szkło, ale i kultura klejenia i zbierania silikonu, która jest w przypadku zbiorników VIV na dobrym poziomie. Zbieranie silikonu to proces pracochłonny, wymagający doświadczenia, o czym często klienci nie wiedzą, kusząc się na nieco tańsze alternatywy, które kulturą klejenia często nie różnią się od zbiorników float.

Przykładowe moje realizacje z wykorzystaniem szkła Ultraclear firmy VIV

https://akwarium-dekoracyjne.pl/portfolio/akwarium-120x50x50-300l-2/

https://akwarium-dekoracyjne.pl/portfolio/akwarium-120x50x50cm/

Zapraszam do zapoznania się  oraz obejrzenia testu z przejrzystości szkła

Porównanie transparentności akwariów ADA, Optiwhite, VIV