maflora intense
16
lis

Intense

Maflora Intense

maflora intense

Podłoże Maflora Intense to powrót do „korzeni” i nawiązanie do jednego z najlepszych podłoży dla roślin wodnych jakiego już nie ma na rynku . Maflora Intense to podłoże o szeregu właściwości, o których piszemy w opisie produktu, jednak jego najważniejszą cechą jest żyzność ponad wszelkie inne podłoża aktywne.

Maflora Intense ma o 40% więcej azotu i o 60% więcej potasu niż pierwowzór sprzed lat, a żyzność, o której mowa jest zachowana przy jednoczesnej zdolności do intensywnego klarowania wody czego podłoże do którego nawiązujemy nie potrafiło robić tak dobrze jak Maflora Intense. Podłoże jest bardzo żyzne i dodatkowo zachowuje silne właściwości klarujące i oczyszczające.

Poprzez swoją żyzność będzie zwiększać ilość azotu w słupie wody, dlatego w początkowej fazie można, choć nie trzeba wykonywać podmiany wody, aby pozbyć się nadmiaru azotu. Zależy to wyłącznie od tego w jaki sposób akwarium zostanie wystartowane i jakie metody prowadzenia akwarium będą stosowane.

Podłoże Maflora Intense z pewnością wymaga pewnej dozy uwagi i wyczucia, odrobiny poznania, poza tym wierzymy, że będzie to podłoże, które będzie wyznacznikiem i uzależni od siebie miłośników roślin wodnych. Podłoże zawiera sporo azotu w wielu jego formach i przez lata może służyć jako baza składników odżywczych dla roślin wodnych.

Z żyzności Maflora Intense skorzystają wszystkie rośliny, długofalowo najbardziej jednak skorzystają rośliny o rozbudowanym systemie korzeniowym takie jak żabienice, eriocaulony, ludwigie, lobelie, zwartki oraz przycinane łodygowce jak rotala sp. o rozległych korzeniach.

Żyzność podłoża spada wraz z jego wiekiem, ale nigdy nie dojdzie do sytuacji wyczerpania całkowitego, rośliny penetrując podłoże zawsze znajdą składniki nawozowe niezbędne do wzrostu. Ponad to zawartość amoniaku w podłożu, który jest pożywką dla bakterii nitryfikacyjnych, sprawia, że akwarium natychmiast po zalaniu zaczyna się stabilizować.

Dodatek profesjonalnego produktu bakteryjnego jak np. BRIGHTWELL AQUATICS FlorinBacter czy Microbacter 7, sprawia, że nitryfikacja rusza niemal natychmiast.
Podłoże Maflora Intense ma zastosowanie w akwarium:
• roślinnym,
• holenderskich,
• uprawowych,
• mieszanym jako substrat pod Maflora Light.

Related Entries