Akwarium morskie 90x60x50

 

Akwarium morskie to marzenie wielu akwarystów i pasjonatów podwodnych krajobrazów . Taki właśnie projekt z zastosowaniem wysokiej jakości produktów firmy Aquaforest , oświetleniu Skylight mieliśmy okazję stworzyć w ostatnim czasie. Cały projekt powstał na bazie zestawu od firmy Myciok składającego się ze stelaża w zabudowie oraz akwarium ze szkła Optiwhite. Zbiornik został sklejony bardzo starannie metodą bez wałkową silikonem transparentnym. Dzięki zastosowaniu grubszego szkła akwarium nie posiada wzmocnień a przy zastosowaniu wklejonego czarnego szkła lacobel zakryte zostały okablowanie i cała hydraulika. Cały zestaw został wykonany zgodnie z naszym projektem . W stelażu wstawiona została filtracja typu Sump z automatyczną dolewką , kltóre również zostały zrealizowane przez firmę Myciok.

Nad zestawem zamontowana została lampa do akwarium morskiego Skylight Hyperspot M z podpiętym sterownikiem Skylight dający możliwość regulacji natężenia barw, mocy świecenia oraz ustawienia wchodów i zachodów słońca.

Filtracja oparta została na wkładach od Aquaforest . Cała aranżacja została oparta na sztucznej skale i  żywym piasku od Aquaforest

Całą automatykę uzupełnia automatyczny dozownik nawozów z podpiętymi preparatami od Aquaforest .To chyba tyle jeżeli chodzi o najważniejsze kwestie . Poniżej przedstawiam szczegółowe dane techniczne.

Wszystkie użyte produkty można zlaleźć w naszym sklepie : AQUASCAPERS

Akwarium morskie Dane techniczne :

Akwarium : szkło Optiwhite Myciok 90x60x50

Stelaż stalowy + zabudowa

Filtracja: SUMP + zbiornik na automatyczną dolewkę od firmy Myciok , Grzałka 300W , Pompa obiegowa Jebao 8000l/h

Aquaforest AF110 Media Reactor 2,8L filtr przepływowy fluidyzacyjny

Aquaforest odpieniacz AF150

Media filtracyjne: Aquaforest Life Bio Fil

Automatyczny dozownik Doser 3.4 Wifi

Aqua Trend Aqua Trend PH Bot Maxi PRO

2 x falownik Jebao 9000 Wifi

Oświetlenie: Skylight Hyperspot M wifi
Podłoże: Aquaforest AF Bio Sand 7,5kg żywy piasek
Dekoracje: Aquaforest AF Rock

Nawożenie oraz  stabilizacja jakości wody oparta na produktach marki Aquaforest :
Dzięki zastosowaniu Flipper DeepSee Max lupa do akwarium domownicy mogą obserwować życie w zbiorniku  a wszystkie zdjęcia wykonywane były przy użyciu FLIPPER FLIP-KICK Zestaw filtrów do robienia zdjęć w akwarium morskim . DO kompletu z firmy Flipper zastosowaliśmy Flipper Max Float Czyścik magnetyczny 2w1 do szyb z wymiennymi ostrzami.

Na start poziomowanie stelaża i akwarium od firmy Myciok. Następnie podwieszenie wstępnego oświetlenia od Skylight a mianowicie

SKYLIGHT AQIR-80S FLUO podwieszana do akwarium

zestaw akwariowy morski zakladanie

Hydraulika spięta i sklejona można zacząć zabawę z układaniem i klejeniem aranżacji . Za bazę posłużyła sztuczna skała AF Rock od Aquaforest. Całość została sklejona AF Stone fix

aquaforest Af Bio sand

Serce akwarium czyli filtracja i główne urządzenie czyli odpieniacz białek od Aquaforest zasilany zewnętrzną pompą.

akwarium morskie sump

Wszystkie urządzenia spięte i podłączone, aranżacja sklejona . Można zalewać. Zastosowaliśmy gotową wodę AF Perfect water od Aquaforesta.

akwarium morskie dekoracyjne

Zbiornik zalany czas na dojrzewanie.

zestaw akwariowy morski

Zagospodarowana wstępnie komora stelaża od firmy Myciok skrywa w sobie cały system filtracji i zarządzania naszym zbiornikiem .

270415028 497741555324474 8656847809573323828 n

Standardowo każdy zbiornik wymaga robienia testów ICP i stosowania wysokiej jakości pierwiastków. Prócz nich stosujemy AF Power Elixir . To kompleksowe zestawienie niezbędnych aminokwasów dla naszych korali. Power Elixir zawiera m.in. biotynę, alaninę, glutaminę, leucynę, lizynę. Ze względu na swój bogaty skład zauważalnie przyspiesza wzrost koralowców.

aquaforest af power elixir

akwarium morskie zakladanie

Akwarium morskie to słona woda, do jej wytwarzania niezbędna jest wysokiej jakości sól. W swoich zbiornikach najczęściej stosujemy AF Reef Salt . Zawiera ona mikro i makro elementy w pełni zaspokajające zapotrzebowanie koralowców w pierwiastki potrzebne do ich odpowiedniego wzrostu oraz wybarwienia.

akwarium morskie zestaw

akwarium morskie rafa

280160765 582317163533579 5381187270844363781 n 1

zakladanie akwarium morskie

Nasze akwarium morskie w całej okazałości.

akwarium morskie